یوزپلنگ سیستم آزمایش آمادگی آمریکا روز چهارشنبه

یوزپلنگ: سیستم آزمایش آمادگی آمریکا روز چهارشنبه موشک بالستیک پایگاه هوایی بین الملل

گت بلاگز فضای مجازی تأکید دکترین تازه هند بر فضای سایبری در طول جنگ

به عقیده‌ی بسیاری از کارشناسان، هند به آماده‌سازی نظام‌مند خود، در سه حوزه‌ی فضا، محیط سایبری و عملیات ویژه، نیازمند هست.

تأکید دکترین تازه هند بر فضای سایبری در طول جنگ

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطاتگروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ هند در دکترین تازه خود، بر تقویت توانمندی ها در حوزه های فضا، محیط سایبری و عملیات خاص ی کشور، تأکید بسیاری دارد. نشانه اساسی این اقدام، حمایت و تقویت ضمنی توان نظامی این کشور، خواهد بود. تدابیر یادشده، می تواند به یکپارچگی نیروهای مسلح، در حوزه های نامتعارف و هوا، زمین و دریا نیز، کمک شایانی کند.

عبارات مهم : سیاسی

این امر، عنوان اساسی «دکترین یکسان نیروهای مسلح هند» است که اخیراً، از سوی سونیل لنبا (Sunil Lanba) مدیر ستاد کارکنان نیروهای مسلح هند، منتشرشده هست. متن این راهبرد، ایجاد شرکت دفاع سایبری را نخستین گام مورد نیاز جهت دستیابی به توسعه ی یادشده، می داند. این در حالی است که شرکت دفاع سایبری و یگان عملیات خاص ی این کشور، در حال حاضر، فعالیت خود را شروع کرده اند.

فضای امنیت هند، با بعضی چالش ها و پرسشها مزمن، عجین شده است هست. از جمله این بحران ها، می توان به عوض کردن معادلات در جغرافیای سیاسی، زیاد کردن ابراز وجود قدرت های نوظهور، بی ثباتی منطقه ای و گسترش افراط گرایی اشاره کرد. حال باید دید که روش تازه تا چه حد می تواند خروج هند از مخاطرات پیش رویش را تسهیل کند.
مرجع: سایبربان
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: سیاسی | سایبری | نیروهای مسلح | حمله سایبری | هند | فضای سایبری |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog