یوزپلنگ سیستم آزمایش آمادگی آمریکا روز چهارشنبه

یوزپلنگ: سیستم آزمایش آمادگی آمریکا روز چهارشنبه موشک بالستیک پایگاه هوایی بین الملل

گت بلاگز چهارمحال و بختیاری جزءخوانی قرآن در حرم امامزاده سید علی اکبر (ع) نافچ

همزمان با ماه مبارک رمضان، آیین جزء خوانی قرآن کریم در حرم امامزاده سید علی اکبر (ع) نافچ برگزار می‌شود.

جزءخوانی قرآن در حرم امامزاده سید علی اکبر (ع) نافچ

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری؛ همزمان با ماه مبارک رمضان و در قالب طرح ضیافت الهی، روزانه یک جزء قرآن کریم در حرم مطهر حضرت امامزاده سید علی اکبر (ع) شهر نافچ از توابع شهرستان شهرکرد تلاوت می شود.

عبارات مهم : ایران
این برنامه از ساعت ۱۴ هر روز ماه رمضان با شرکت اقشار مردم و زائران شروع می گردد.

گفتنی است: نسب مبارک حضرت امامزاده سید علی اکبر (ع) معروف به «نقی شهید» که دارای اهمیت و قداست زیادی در نزد مردم شهر نافچ و مناطق همجوار است با چندینه واسطه به حضرت امام جعفر صادق (ع) می رسد.

نقل شده است که در وقت خلافت المطیع لله بیست و سومین خلیفه عباسی (که از سال ۳۳۴ تا ۳۶۳ هجری قمری و به مدت ۲۹ سال در مسند قدرت بود) و به دستور او، والیان و حاکمانش در سرزمین کشور عزیزمان ایران به تعقیب و قتل آل علی (ع) پرداختند. در آن هنگام امامزاده سید علی اکبر (ع) هم به اتفاق پدر و برادران و جمعی از عموزادگان و یاران خاندان امامت (ع)، از طریق اروند رود به کشور عزیزمان ایران آمده و قصد حرکت به سوی توس (خراسان) را داشتند که در مسیر، بعد از درگیری و جنگ با مأموران حاکم عباسی، در محل کنونی نافچ به شهادت رسید و بعد از خروج نیروهای حکومت، تعدادی از مؤمنان محل، پیکر مطهر ایشان را در همان مکان شهادت (در ابتدای ورودی شهر نافچ) به خاک سپردند.

مرقد مطهر این امامزاده واجب التعظیم (ع)، سال های متمادی نامعلوم بود، تا این که در وقت تیمور گورکانی (نخستین پادشاه گورکانی) کشف و به فرمان او، بقعه ای با سبک و سلیقه مغولی، بر این مزار نورانی ساخته شد که بیش ار ۶۰۰ سال از احداث آن بقعه می گذرد.

بنای این بقعه در دوره های گوناگون تاریخی رو به خرابی گذاشت و ابتدا در وقت های صفویه و قاجاریه و سپس در ابتدای انقلاب اسلامی مرمت شده است است و خیرین فعلی هم به بازسازی و تعمیر آن پرداختند.

شهر نافچ در فاصله حدود ۱۲ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

انتهای پیام/ش

واژه های کلیدی: ایران | شهرکرد | امامزاده | ماه رمضان | چهارمحال و بختیاری | ماه مبارک رمضان | جزء خوانی | قرآن کریم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog