یوزپلنگ سیستم آزمایش آمادگی آمریکا روز چهارشنبه

یوزپلنگ: سیستم آزمایش آمادگی آمریکا روز چهارشنبه موشک بالستیک پایگاه هوایی بین الملل

گت بلاگز یزد برداشت 45 هزار تن گندم از کشتزارهای استان یزد

سطح زیرکاشت گندم و جو در استان یزد نسبت به سالهای گذشته کم کردن یافته هست.

برداشت 45 هزار تن گندم از کشتزارهای استان یزد

به گزارش خبرنگار گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان از یزد؛ محمدعلی حاتمی زاده مدیر زراعت شرکت جهاد کشاورزی استان گفت: 11هزار و200هکتار از مزارع استان یزد بصورت نیمه مکانیزه به کشت گندم تخصیص داده شده است یافته و آینده نگری می شود امسال 45 هزار تن گندم از کشتزارهای این استان برداشت شود.

حاتمی زاده افزود: بیشترین سطح زیر کشت گندم در شهرستانهای ابرکوه ، خاتم و بهاباد و میانگین عملکرد تولید گندم استان 4 تن در هکتار است.
وی قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال زراعی 96 – 95 را از قرار هر کیلوگرم 13 هزار ریال اعلام کرد که نسبت به سال گذشته 300 ریال زیاد کردن قیمت داشته است.

عبارات مهم : تضمینی

این مسئول ادامه داد: 2هزارو 945 هکتار زمین های کشاورزی استان یزد نیز به کشت محصول جو تخصیص داده شده است دارد که از این میزان سطح زیرکشت بیش از 8 هزار تن جو برداشت می شود.
حاتمی زاده تصریح کرد: باتوجه به شرایط آب و هوایی کار برداشت گندم در بعضی از مناطق این استان از اوایل خرداد ماه شروع که به کشاورزان توصیه می شود گندم مازاد بر مصرف خود را به مراکز خرید بخش شخصی و تعاونی اعلام شده است به وسیله کار گروه خرید تضمینی گندم تحویل دهند.
وی خاطرنشان کرد: سطح زیرکاشت گندم و جو در این استان نسبت به سالهای گذشته کم کردن نشان می دهد که علت مهم آن عوض کردن الگوی کشت و استمرار خشکسالی است.
مدیر زراعت شرکت جهاد کشاورزی یزد از ادامه عملیات مبارزه با سن در کشتزارهای گندم و جو این استان خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 2 هزار هکتار از کشتزارهای گندم و جو این استان مبارزه شده است است.
وی اظهارکرد:با توجه به شرایط آب و هوائی آینده نگری می شود مبارزه با سن گندم تا نیمه اول خردادماه ادامه یابد.
مدیر زراعت شرکت جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: آینده نگری می شود بیش از 20هزار تن گندم مازاد برمصرف کشاورزان با قیمت تضمینی خریداری شود.
این مسئول یادآورشد: 33 درصد سطح زیر کشت استان 38 هزار هکتاربه محصولات زراعی تخصیص داده شده است دارد.
سهم بخش محصولات زراعی از تولید 36 درصد و به میزان 520 هزار تن می باشد.
انتهای خبر/ ی

واژه های کلیدی: تضمینی | کشاورزی | استان یزد | سال زراعی | برداشت گندم | کشتزارهای استان یزد | خریدتضمینی گندم | زمین های کشاورزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog